„NISSAN LEAF" PAKILO Į PARDAVIMŲ SĄRAŠO VIRŠŲ IR ĮVEIKĖ DAUGYBĘ KONKURENTŲ SU VIDAUS DEGIMO VARIKLIAIS

„Nissan LEAF" perrašė istoriją ir užėmė antrąją vietą bendrame Norvegijoje parduotų automobilių sąraše už savęs palikdamas daugybę populiarių šeimyninių automobilių su vidaus degimo varikliais.

 

Šis mėnuo nėra vienkartinė sėkmė - „Nissan LEAF" užėmė 5-ąją vietą bendrame parduotų automobilių sąraše iki šio 2013 m. laikotarpio bei 13 vietą bendrajame 2012 m. sąraše. Prekyba šiais visiškai elektriniais modeliais buvo pradėta prieš 18 mėnesių ir nuo to laiko Norvegijoje buvo parduoda daugiau nei 4 500 elektromobilių - tai geriausiai parduodamas „Nissan" automobilis šioje rinkoje.

 

„Nissan" vyriausiasis pardavimų ir rinkodaros viceprezidentas Paulas Vilkoksas tikisi, kad naujasis modelis bus dar sėkmingesnis: „Balandį mūsų modelis buvo perkamas labiau nei itin vertinami kitų gamintojų modeliai. Nors dėl didelės konkurencijos būtina siūlyti skirtingus kėbulus, variklio tipus ir apdailą, dabartinis „Nissan LEAF" turi vieno tipo kėbulą, galios agregatą ir specifikacijas.

 

Pasak viceprezidento: „Kovą Jungtinėje Karalystėje pradėjome gaminti naująjį „Nissan LEAF" su daugiau nei 100 pakeitimų ir trimis skirtingais apdailos tipais. Tokie nauji Europos rinkai pritaikyti automobiliai salonuose pasirodys gegužės mėnesį ir mes tikimės, kad artimiausiais mėnesiais tai dar labiau sustiprins neginčijamai augantį visiškai elektrinių transporto priemonių populiarumą Europoje. Norvegijoje „Nissan LEAF" yra itin populiarus automobilis šeimoms ir važinėjantiems darbo reikalais, nes jis yra toks pat kaip ir vidaus degimo variklius turintys automobiliai, tačiau į aplinką neišleidžia jokių išmetamųjų dujų.

 

Norvegijoje elektrinių transporto priemonių naudojimas daugelį metų skatinamas mokesčių ir kitomis lengvatomis, tad nenuostabu, kad dėl šios progresyvios politikos aplinkos neteršiančių automobilių kiekis vis didėja. Nacionalinės ir vietinės valdžios institucijos Šiaurės Europos šalyse netaiko PVM mokesčio, įrengė tik elektromobiliams skirtas aikšteles ir leido važiuoti autobusų linijomis, kad tarp norvegų išpopuliarėtų aplinkos neteršiantys automobiliai. Oslo miesto taryba, norėdama susidoroti su vis didėjančiu elektromobilių kiekiu, padidins įkrovimo vietų įrengimo skaičių nuo 100 iki 200 per metus metus, per ateinančius ketverius metus .

 

Norvegijos elektrinių transporto priemonių asociacijos prezidentas Snore Sletvoldas savo komentare aiškino šią sėkmę: „Aišku, kad Norvegija pirmauja pasaulyje pagal elektrinių transporto priemonių pardavimų skaičių vienam gyventojui ir mes tuo didžiuojamės. Mes aiškiai parodome kitoms Europos šalims ir visam pasauliui, kad sukūrus infrastruktūrą ir ėmusis atitinkamų priemonių, žmonės mielai perka aplinkai nekenkiančius automobilius ir juos kasdien naudoja.

 

Pasak prezidento: „Mes gal ir turime didžiulius naftos išteklius, tačiau mūsų vyriausybė elektrinių transporto priemonių skatinimą mato kaip investiciją į taršos mažinimą, švaresnį orą ir visuomenės sveikatos gerinimą. Tikiuosi, kad kitos šalys pasimokys to iš mūsų."

 

Nepaisant sėkmingų senojo „Nissan LEAF" modelio pardavimų, rinkai pristatyta atnaujintoji Europai skirto automobilio versija su 100 dabartinio modelio patobulinimų. Tarp patobulinimų yra iki 199 km padidintas važiavimo atstumas, 50 proc. greitesnis įkrovimas, 40 litrų daugiau vietos bagažinėje ir 70 proc. efektyvesnis salono šildytuvas, itin pagerinantis važiavimą žiemos metu. Be to, pakaba buvo optimizuota Europos keliams bei, atsižvelgiant į klientų atsiliepimus, suteikiama galimybė rinktis tamsią vidaus apdailą. Dabar galimi trys „Nissan LEAF" įrangos lygiai, įskaitant ir naująjį šiek tiek mažiau kainuojantį „Visia" įrangos lygį bei aukštesnės klasės, kupiną technologijų ir odos apdailos „Tekna" įrangos lygį.

 

Naujasis Jungtinėje Karalystėje gaminamas „Nissan LEAF" asortimentas bus pardavinėjamas Europoje nuo 2013 m. birželio.

 

Balandžio mėn. pardavimai: nuo 2013-04-01 iki 2013-04-30

1.„Volkswagen Golf"

903

6,5

2.„Nissan Leaf"

455

3,3

3.„Toyota Auris"

431

3,1

4.„Toyota RAV4"

410

2,9

5.„Mitsubishi Outlander"

387

2,8

6.„Volvo V40"

369

2,6

7.„Ford Focus"

325

2,3

8.„Volkswagen Passat"

324

2,3

9.„Volkswagen Tiguan"

316

2,3

10.„Toyota Yaris"

297

2,1